Керівництво “Російської залізниці” звернулось до Міністерство промисловості і торгівлі РФ із проханням скасувати заборону на ввезення до країни двигунів, виготовлених в Україні.

Про це повідомляє “Білоруська правда” із посиланням на документ зі зверненням до Міністерства, який опинився у розпорядженні видання, передає ТСН.

Як відомо, що згідно з указом президента Росії Володимира Путіна “Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації” “Російській залізниці” заборонили імпортувати електродвигуни і генератори, електрогенераторні установки і обертові електричні перетворювачі.

Таким чином “РЖД” не може поповнювати парк локомотивів, для яких необхідні ці складові, адже в Росії подібних двигунів та генераторів не виробляють. До того ж “Російська залізниця” почала інвестиційну програму “Придбання тягового рухомого складу на період 2019-2025 рр”.

Через це заступник генерального директора, головний інженер “РЖД” С. Кобзєв звернувся до заступника міністра промисловості і торгівлі з проханням дозволити закупку українських двигунів, поки російські виробники налагоджують виробництво.

Як писав “Вголос”, Євросоюз узгодив нові санкції проти Росії через агресію в Азовському морі.