Історія цього свята сягає вже понад 16 століть, а його походження оповите безліччю таємниць і легенд, відзначає OBOZREVATEL.

Історія свята

Згідно з однією легендою, у 269 році римський імператор Клавдій II хотів завоювати світ, але йому постійно бракувало воїнів. Одного разу він вирішив, що чоловіки відмовляються боротися за нього через свої сім’ї. Тому Клавдій заборонив чоловікам і жінкам одружуватися з любові.

Але простий священик Валентин був не згоден з таким наказом правителя і таємно вінчав закохані пари. Клавдій дізнався про це, і Валентина посадили до в’язниці, засудивши до страти.

Поки святий перебував у в’язниці і очікував виконання вироку, він познайомився з прекрасною дочкою наглядача — Юлією і закохався в дівчину. Перед смертю написав коханій освідчення в коханні — валентинку, де розповів про свої почуття, і підписав її “Твій Валентин”.

Традиції і прикмети Дня святого Валентина

Основні традиції свята полягають у висловленні своїх почуттів і врученні листівок-валентинок. Зазначимо, що якщо в цей день дівчина побачить у небі горобця, то їй слід остерігатися несерйозних залицяльників, а синиця в небі символізує вірного нареченого.

Що подарувати на День святого Валентина

Головним подарунком в цей день буде, звісно ж, валентинка. оскільки ця мила листівка є головним символом і атрибутом свята. Також до неї можна презентувати своїй другій половинці щось суттєвіше і цікавіше.