Іверська ікона, яку вшановують 25 лютого, зображає Діву Марію з дитям, ще цей лик називають Вратаницею.

Оригінал ікони перебуває в Іверському монастирі на горі Афон у Греції, вона й отримала назву на його честь. 25 лютого — це день, коли ченці на горі Афон знайшли цей чудотворний образ, пише УНІАН.

Історія Іверської ікони: звідки з’явилася

Згідно з переказами, в IX столітті образ зберігався у вдови біля міста Нікеї. Жінка, намагаючись врятувати лик Пресвятої Богородиці від іконоборців, опустила ікону в море.

Відомо, що іконоборці хотіли порубати образ на шматки, один із них навіть вдарив ікону мечем і з її рани виступила кров.

Лише за деякий час ченці Іверського монастиря побачили образ у морі. Ікону, згідно з розповідями, підтримував вогняний стовп. Тоді ж чернець Гавриїл пройшовся водою та приніс лик Богородиці до монастиря.

Але вже вранці ікони не стало в монастирі, її помітили над воротами. Коли її знову спробували внести в приміщення, вона поверталася назад. Звідси й ще одна її назва — Вратаниця.

Але в один день Пресвята Діва відкрила ченцю Гавриїлу свою волю у сні, сказавши, що не хоче просто бути збереженою ченцями, а бажає стати берегинею монастиря. Тоді образ поставили у спеціально спорудженому приміщенні при монастирських воротах. Тому її ще одна назва — Вратарниця.

Чим відома Іверська ікона

Також Іверська ікона прославилася дивами. Згідно з переказами, коли перське військо припливло до берега Афона й оточило Іверську обитель, то раптово почалася буря, і перси загинули в морі.

Також вважається, що багато разів Іверська ікона Божої матері рятувала монастир, не дозволяючи входити до нього людям із нечистими помислами. За переказами, тут люди позбувалися різних бід — голоду, хвороб.

Крім того, якось Богоматір з’явилася настоятелю, коли голод погрожував Іверському монастирю. Вона послала його в житницю, яка виявилася повною борошна.

Чим ця ікона відрізняється від інших зі зображенням Богородиці

На Іверській іконі Богородиця тримає Ісуса на лівій руці, а її права рука простягнута до нього. На правій щоці Пресвятої Богородиці зображена рана, яка кровоточить, — слід від списа іконоборця.

Такий характерний опис Іверської ікони Божої Матері пояснює її головну відмінність від інших ікон Богородиці.

День Іверської ікони: традиції

Цього дня у православних храмах проводять спеціальні молебні та читають молитви, присвячені цьому образу Божої Матері. Також згадують дива та зцілення, які вона подарувала людям.

Якщо цього дня ви не можете сходити в храм, можна почитати молитву вдома, попросивши у Бога сил, здоров’я та милосердя.

Перед цією іконою моляться про відпущення гріхів. Вона допомагає у зціленні та виборі правильного шляху.

Молитва: Пресвята Богородице! Прийми молитву щиру із уст наших і не залиш без свого заступництва. Зціли недуги наші — як душевні, так і тілесні. Залікуй наші рани та не залишай нас, безпорадних. Амінь.