Об’єднавчий Собор українських православних Церков та утворення єдиної помісної Православної церкви України, запровадження воєнного стану в десяти областях України й акт агресії РФ в районі Керченської протоки — такі головні події 2018 року визначили українці.

Про це свідчать презентовані на прес-конференції в Києві результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно зі соціологічною службою Центру Разумкова, повідомляє УНІАН.

«Головною політичною подією 2018 року в Україні, беззаперечно, було визнано об’єднання українських православних Церков, надання томосу (очікується, що томос про автокефалію буде наданий 6 січня у Стамбулі. — Ред.). Це зазначили 24 % громадян», — йдеться в результатах опитування.

Згідно з його даними, також респонденти відзначили введення воєнного стану (17 %), акт агресії Росії в районі Керченської протоки (9 %) і продовження війни на Донбасі (7 %). Жодної події не змогли назвати 12 % опитаних (минулого року — 25 %).

Загальнонаціональне дослідження провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.