Правила призначення субсидії залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Постанову про монетизацію субсидій Кабінет Міністрів України прийняв на засіданні сьогодні, 27 грудня, повідомляє “Урядовий портал“.

Після монетизації субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис отримувача допомоги в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комірного, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень «Ощадбанк» перекаже надавачам послуг і поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019-го монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019-го запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен субсидіант  отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.