У неділю, 24 березня, на Луганщині в односторонньому порядку відкрили контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду “Золоте”.

Як повідомляє прес-центр Операції об’єднаних сил, участь у відкритті взяли командувач об’єднаних сил Сергій Наєв, представники Луганської обласної державної адміністрації та місцевої цивільно-військової адміністрації

Зазначається, що на КПВВ розгорнуто шість пунктів паспортного контролю, створено дванадцять робочих місць.

“На випадок ворожого обстрілу тут збудовані потужні бетонні укриття для відвідувачів та працівників КПВВ. Є пункт обігріву, місця для відпочинку. Можливості КПВВ – пропуск півтори тисячі автомобілів за одну робочу зміну”, – йдеться в повідомленні.

Однак Наєв зазначив, що окупаційна влада не дала гарантій безпеки громадянам України, які хочуть скористатися КПВВ “Золоте”.

“Українська влада звернулась до тристоронньої контактної групи та міжнародної моніторингової місії ОБСЄ з вимогою щодо забезпечення діяльності КПВВ “Золоте”. Проте окупаційна влада вкотре красномовно довела ворожість своїх намірів, повне нехтування принципів моралі та гуманітарного права, не давши громадянам України, які бажають скористатись КПВВ “Золоте”, гарантій безпеки”, – сказав він.

Прес-центр ООС нагадує, що КПВВ “Золоте”, починаючи з 2016 року, працює в односторонньому порядку.

“І лише злочинні наміри окупаційної влади, які націлені на знищення добробуту громадян, не дозволяють здійснювати повноцінне сполучення та перехід через лінію розмежування”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомила в Facebook перший віце-спікер і представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, окупанти не облаштували пункту пропуску на непідконтрольній території.

“Сьогодні ми через відеоспостереження могли побачити територію за КПВВ “Золоте”. Там – запустіння, відсутність дороги, жодного натяку на пункт перетину, жодного руху для розмінування території, встановлення пунктів перевірки документів, санвузлів”, – написала вона.

Водночас, як повідомила Держприкордонслужба, станом на 14.30 прикордонниками пропущено до “сірої зони” та у зворотному порядку 56 громадян і 142 транспортних засоби.

При цьому “осіб, які прибули з тимчасово окупованої території Луганщини, чи тих, які мали намір туди прослідувати, прикордонники не зафіксували”.

“Прикордонники Лисичанського загону зі складу Об’єднаних сил, які несуть службу у контрольному пункті в’їзду-виїзду “Золоте”, починаючи із 2016 року щоденно здійснюють контроль громадян, що проживають у так званій “сірій зоні”, та з 31 березня 2016 року готові до реєстрації і пропуску осіб і транспортних засобів на тимчасово окуповану частину Луганської області”, – зазначили прикордонники.