Поправки у Кримінальний кодекс України щодо насильства і зґвалтування набули чинності 11 січня. Неабиякий резонанс серед українців викликав пункт про “секс без розписки”. Це нововведення може стати способом шантажу та маніпуляцій, повідомляє OBOZREVATEL.

Розглянемо, у чому полягають нові правила, і чи можна відправитись у в’язницю за секс з чоловіком або дружиною.

Згідно з поправками, тепер в Україні потрібно мати від партнера дозвіл на секс. Суть поправок – після статевого акту будь-яка людина може написати у поліцію заяву про те, що не давала згоди. Існує ймовірність “загриміти” у в’язницю на термін від 3-ох до 5-ти років.

Саме це нововведення викликало резонанс серед народу. Незрозуміло, що таке “згода” і як її оформлювати. Мова йде про відеофіксацію, розписку, або публічну заяву в присутності свідків.

Незважаючи на нововведення, юристи вважають, що норми будуть тільки на папері. Вони потребують серйозних змін, адже за допомогою брехні стосовно іншої людини можна провести низку маніпуляцій з метою отримання вигоди.

Через те, що в законі чітко не прописано, що таке “згода”, кожна із сторін несе ризики підпасти під дію нововведень, адже довести згоду партнера без свідків, відеофіксації чи розписки практично неможливо.