Депутати Верховної Ради в другому читанні і в цілому ухвалили законопроект № 8450 “Про інформацію для споживачів харчових продуктів”, повідомляє “Економічна правда”.

За законопроект свої голоси віддав 231 народний депутат.

Прийнятим законопроектом в Україні вводиться заборона на використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їхнього споживання.

Крім цього, законопроект зобов’язує виробників робити написи на упаковках читабельними.

Також визначається, що обов’язкова інформація про харчові продукти не повинна ховатися або спотворюватися іншою текстовою або графічною інформацією.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект розроблений із метою приведення українського законодавства у відповідність до положень регламенту ЄС про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Законопроект передбачає надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок і допоміжних речовин, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, викликають алергічні реакції або непереносимість.

Також законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню.

Водночас передбачений відхід від вимоги про обов’язкове надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавали переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їхню купівлю.