Делегація Вселенського патріархату прибула в Україну для участі в урочистих заходах із нагоди інтронізації предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія. Високопоставлених гостей прийняв Президент Петро Порошенко.

Під час зустрічі Порошенко зазначив, що нова українська Церква пройшла значний шлях до об’єднання і отримання томосу про автокефалію, що стало можливим, в тому числі завдяки зусиллям екзархів Вселенського патріархату, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

«Хочу передати мої найтепліші вітання та слова вдячності Його Святості Вселенському патріарху Варфоломію за цю подію. Це сталося і стало можливим завдяки його великій любові до України й українців», — зазначив Порошенко.

Своєю чергою, митрополит галльський Еммануїл запевнив у постійній підтримці Вселенського патріархату для Української церкви.

«Його Святість рухався вперед у питанні автокефалії Української церкви, бо народ України звернувся з проханням про це. І ви також стали першим громадянином України, хто взяв на себе, я б сказав, ризик, але в той же час і велику можливість», — сказав він і наголосив, що інтронізація Епіфанія є важливим історичним моментом.

Митрополит зазначив, що в складі делегації Вселенського патріархату присутній ігумен афонського монастиря Ксенофонт Алексій. Особливість у тому, що саме в цьому монастирі був написаний текст томосу для ПЦУ. Він сподівається, що Порошенко відвідає Афон і цей монастир.

Як писав “Вголос”, у неділю, 3 лютого, відбулась інтронізація митрополита Епіфанія.

Відомо, що відвідати церемонію інтронізації предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія почесному патріарху Філарету завадило погіршення стану здоров’я. Лікарі не дозволили йому залишати лікарню.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній розповів про плани ПЦУ після його інтронізації.

Також священослужитель повідомив, коли завершиться юридичне оформлення Православної церкви України.

Повідомлялось також, що під час інтронізації Епіфаній згадав Кірілла.