До Православної церкви України перейшло з Московського патріархату вже понад 300 релігійних громад.

Відповідна інформація подана в інтерактивній мапі переходів ТСН.ua.

Найактивніше переходять парафії на заході та в центрі України, за рахунок Житомирщини значно активізувалася північна Україна. Поступово тривають переходи на Півдні та в столичному регіоні. Водночас, на сході України процес відбувається значно повільніше, хоча й зафіксували перші рішення перейти до ПЦУ парафій УПЦ МП на Харківщині.

Найбільше переходів наразі зафіксували у Вінницькій області, однак її активно наздоганяє Волинська. Також багато парафій ухвалили рішення перейти до ПЦУ в Хмельницькій, Житомирській, Рівненській і Львівській областях. Зокрема, у Сокальському районі на Львівщині рішення про перехід до ПЦУ ухвалили абсолютні всі парафії УПЦ МП.

Це попри те, що з боку московських священиків на парафіян чиниться тиск.

Зокрема, як писав “Вголос”, на Житомирщині митрополит Московського патріархату Овруцький і Коростенський Віссаріон здійснює тиск на священиків, котрі прийняли рішення про перехід до Православної церкви України.

Раніше московські попи на Вінниччині привезли парафіян-“тітушок” та зірвали голосування за перехід до ПЦУ.

Також попри погрози церковна громада села Карапчева Вижницького району Чернівецької підтримала перехід із підпорядкування колишньої Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

У ПЦУ у відповідь на закиди московських попів відповіли, що це ще питання, хто неканонічний: ті, хто має єдність зі Вселенським патріархатом, тобто Православна церква України, чи ті, хто порвав стосунки з Константинополем, тобто Російська церква.

Як писав “Вголос”, в Україні створили інтерактивну мапу, на якій можна спостерігати за кількістю переходів релігійних громад до ПЦУ.