Унікальними фотографіями кривавих подій, які під час Революції гідності відбувались 18-20 лютого 2014 року, поділилась у Facebook перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона згадала, як у медпункті Верховної Ради намагались врятувати поранених під час кривавих сутичок із “Беркутом”, як просили “матюкливий п’яний “антимайдан” пропустити “швидкі”, як до лікарні забрали найважчих поранених, а їх охороняли ветерани-афганці.

“Журнал поранених, в якому червоним викреслювали тих, хто помер. Сотні киян під вікнами з криком: “Які ліки і препарати потрібні, говори негайно!”. Страшні новини з Майдану. Швидкі”, — написала Геращенко.

Нагадаємо, під час кривавих і доленосних подій Геволюції гідності у період із грудня 2013-го по лютий 2014 року лише за офіційними даними загинули 106 осіб. Найбільше смертей відбулися саме в лютому, коли силовики взялися масово стріляти по активістах. Пізніше за їхню сміливість і героїзм загиблих назвали “Небесною сотнею”.

Як писав “Вголос”, рівно п’ять років тому, 18 лютого 2014 року, розпочалися найкривавіші дні Революції гідності. Внаслідок протистоянь із правоохоронцями цього дня загинули 23 активісти.