У 2019 багато громадян України змінили вид пенсійних виплат на інші в органах Пенсійного фонду.

Як пише «Хвиля», пенсії в Україні призначаються різним категоріям населення – після виходу на заслужений відпочинок за віком, стажем, також виплати призначаються по інвалідності або в разі втрати годувальника.

Тому українці можуть змінити один вид виплат на інший – більш вигідний.

«Згідно ст. 10 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. При цьому власним бажанням можна змінити вид пенсії. Для того, щоб з’ясувати доцільність переходу з одного виду пенсії на інший, потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду, яка виплачує пенсію», – йдеться в повідомленні відомства.

Щоб зробити перехід з одного виду на інший, необхідно звернутися в органи Пенсійного фонду і подати заяву з необхідними документами, які підтверджують можливість отримання пенсії. Нарахування здійснять з дня подачі заяви.

Таким чином, при зміні виду пенсії за бажанням громадянина можуть врахувати зарплату за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону.

«Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула менше 24 місяців страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується показник середньої заробітної плати за три попередні роки» , – уточнюють представники Пенсійного фонду.