Список найпоширеніших запитань щодо процесу розмитнення автомобілів та відповіді на них оприлюднили на офіційному сайті Державної фіскальної служби.

Які документи необхідно подавати для митного оформлення автомобілів, які ввезені або ввозитимуться з Європи за новим законом?

З митною декларацією, яка оформлюється митним брокером, необхідно подати: реєстраційні (технічні) документи на автомобіль (техпаспорт); документи, які підтверджують право власності на транспортний засіб (договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися і декларувати (довіреність); рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, що визначає вартість товару (це може бути документ, який також підтверджує право власності).

Де можна розмитнити транспортний засіб?

Розмитнити автомобіль можна на будь-якій митниці України.

Чи можна не виїжджати за межі України, а розмитнити авто на митниці свого регіону?

Можна, але для цього потрібно подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб.

Чи може особа, яка розмитнила свій транспортний засіб скористатися 50-відсотковою знижкою протягом 90 днів?

Ні, знижка може бути використана лише при оформленні одного транспортного засобу.

Чи може авто в’їжджати на територію України із заздалегідь підготовленою митною декларацією без оплати заставних платежів, якщо авто заявлено як “імпорт”?

Якщо громадянин прийняв рішення ввезти транспортний засіб, подача попередньої митної декларації та гарантування сплати митних зборів є обов’язковими. Використання грошового завдатку є лише одним з видів забезпечення митних зборів. Грошова застава обов’язковий тільки в разі, коли ввозиться автомобіль, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

Чи потрібно приїжджати в зону митного огляду на автомобілі для його огляду?

Пред’явлення авто обов’язкове. Рішення про огляд транспортного засобу приймає посадова особа відповідно до вимог Митного кодексу.

Якщо штраф за прострочений транзит оплачений, чи є необхідність платити 8,5 тис гривень, передбачених новим законом?

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

На які реквізити потрібно оплатити внесок 8,5 тис гривень і як дізнатися, чи потрібно його платити?

Згідно з новим законом, добровільний внесок потрібно платити одночасно з митними зборами. Реквізити є індивідуальними для кожної митниці, цю інформацію можна знайти на сайтах територіальних підрозділів ДФС або дізнатися безпосередньо у працівників митниці.

Хто і як визначає вартість авто, з якого платиться ПДВ і збори?

Вартість транспортного засобу визначається документами: договором купівлі-продажу; інвойсом; банківськими або іншими платіжними документами; додатковою інформацією про вартість аналогічних транспортних засобів в країні експорту.

У документах повинні бути вказані дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна авто, його модель, рік випуску, ім’я та прізвище особи, якій проданий автомобіль. Якщо є підстави вважати, що вартість авто вказана невірно, митниця визначає вартість самостійно.