У Старому Загореві на Волині московський піп співав за упокій Томосу про незалежність Української церкви. Щоб потрапити у храм, вірянам новоствореної ПЦУ довелось застосовувати силу.

Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.

Вірянам довелось відвойовувати церкву, яку захопили прибічники Московського патріархату. Сталась бійка та шарпанина, проте  храм усе ж відвоювали.

Перехід до ПЦУ мешканці села Старий Загорів більшістю голосів підтримали на початку квітня та зареєстрували релігійну громаду. Коли ж прийшли до храму, щоб повідомити про це священику, до приміщення церкви їх не пустили.

«Люди не пускали нас у храм, тому ми були змушені зривати замки. Я вважаю, що священики повинні людей зближувати, бо вони духовні наставники. А священик московського патріархату співав за упокій Томосу. Це великий гріх. Така людина не повинна брати в руки чашу й інших людей причащати», – обурюється мешканець села Віталій Політило.

«Ми всі живемо на українській землі. Тому як можна поклонятися Кирилові і правити службу на, скажемо так, незрозумілій для нас мові. Ми хочемо чути українську мову. Ми вчимо дітей патріотизму», – каже селянка Юлія Боць.

Благочинний Локачинського округу УПЦ (МП) Анатолій Собуцький та приблизно 100 його прибічників кажуть, що переходити до ПЦУ не хочуть. Московський піп також заявляє, що нова громада повинна мати свій об’єкт і обживати його, а не забирати у людей готове.

Для новоствореної громади вже призначили нового священика.

Як писав «Вголос», на Рівненщині під крики «Ганьба!» виштовхали московського попа.