Зважаючи на постійне зростання заборгованості за комірне, Кабмін вирішив списати понад 80 мільярдів гривень боргу.

Про це у Facebook повідомив експерт у сфері енергетики, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Водночас він зазначив, що в Уряді вирішили, що частина боргів будуть покривати споживачі, котрі справно сплачують зазначені суми в платіжках.

“Кабмін ще навесні 2017 року схвалив проект закону щодо погашення 30 мільярдів гривень боргів за електричну енергію, при цьому частину — коштом державного бюджету, а частину — спеціальною надбавкою всім споживачам у тариф на електроенергію”, — написав Герус.

Він зазначив, що законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 мільярдів гривень також уже зареєстрований, таким чином, сумарно пропоноване списання становить близько 80 мільярдів гривень.

“Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають у принципі непогашеними й єдиний спосіб — це їх списати, закрити бюджетом”, — наголосив експерт.

Герус зазначив, що сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду сягають вже 100 мільярдів гривень. Він наголосив, що масштаби катастрофічної заборгованості тільки ростуть.

“Борги населення за електроенергію становлять лише близько 5 мільярдів гривень, а решта 28 мільярдів гривень — це борги підприємств і бюджетних установ”, — прокоментував Герус інформацію, яку оприлюднила НКРЕКП щодо загальної заборгованості за електроенергію в 33 мільярди гривень. Експерт пояснив це тим, що для підприємств зараз тарифи на електроенергію на 150 % вищі, ніж для населення.

“За версією уряду, той, хто сам справно платить, має ще й заплатити за тих, хто не платить”, — підкреслив Герус.

Експерт вважає, що видача субсидій готівкою, як і можливе нове підвищення ціни на газ цього року, без сумніву, збільшить обсяги боргів і неплатежів.

Раінше Герус розповів про усі підводні камені монетизації субсидій.

Нагадаємо, вчора, 7 лютого, Кабмін прийняв рішення про монетизацію субсидій.

Як писав “Вголос”, з 1 січня 2019 року в Україні запрацював перший етап монетизації субсидій. “Живі” гроші отримуватимуть ті, хто вперше оформляє допомогу на оплату комунальних послуг.

Перехід на монетизацію субсидій передбачає ще два етапи.

Субсидіювання “живими” грошами, на думку міністра Реви, має стимулювати українців до впровадження енергоощадних технологій.

Водночас у “Нафтогазі” попередили, що у разі затримки виплат від держави субсидіантам доведеться оплатити повний рахунок за надану послугу самостійно.

Також у Нацбанку розповіли, як монетизація субсидій вплине на рівень інфляції.

Крім цього, “Вголос” повідомляв, що через високі тарифи українці перестали платити за газ.