Прикордонники затримали на кордоні з Росією двох росіян, які заявили про бажання отримати політичний притулок в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби.

Подружжя росіян намагалося потрапити в Україну поза пунктами пропуску. Вони розповіли, що втекли з Росії через переслідування.

За словами чоловіка, більше десяти років він займався продажем автомобілів, через що зазнавав постійного тиску. Також його примушували платити «данину» начальнику одного з РУВС міста Москви.

У 2010 році росіянину довелося закрити свій бізнес через постійні погрози і створення штучних перешкод від представників влади.

Також під час бесіди стало відомо, що громадянин Росії створив інтернет-сторінку, на якій висловлював невдоволення чинною владою РФ, негативно висловлювався про анексію Криму і дії Кремля на міжнародній арені, а також рекламував інших опозиційних блогерів.

Після набрання чинності в Росії законів про фейкові новини й образу влади, йому нібито почали надходити погрози з вимогою видалити зазначені матеріали.

«У зв’язку з цим вони разом із дружиною вирішили незаконно потрапити на територію України і попросити політичного притулку. За їхніми словами, таке рішення вони ухвалили через дотримання і забезпечення в Україні фундаментальних прав і свобод людини», – розповіли прикордонники.

Вони також відзначили, що зазвичай Україна приймає таких втікачів, зокрема, «з огляду на те, що в Росії існує реальна загроза їхньому життю і здоров’ю».

У Держприкордонслужбі почали перевірку підстав для надання подружжю статусу біженців.