Російський журналіст Аркадій Бабченко, який брав участь в інсценуванні замаху на нього в Києві на прохання СБУ, у Facebook​ поділився своїми висновками після закінчення розслідування.

За його словами, за замахом стоїть відомий російський бізнесмен Євген Пригожин.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Насправді це очевидно, тому що перше, що може прийти в голову, коли тобі кажуть, коли вибудовується такий ланцюжок: замовне вбивство – Санкт-Петербург – фонд Путіна, тут, крім Пригожина, взагалі в голову особливо нічого не приходить. Малофєєв – він в Москві, весь інший Пітер – він взагалі під Пригожиним, там все творить Пригожин. Потім надходила ще якась інформація, складалися якісь ланцюжки. Ще раз переглядав ці прослушки, і у мене склалася ось така версія. Я не кажу, що це факт, у мене доказів немає, але це мій логічний ланцюжок, який привів мене до цього», – розповів Бабченко.

За його словами, СБУ має певну інформацію, але він не може її розголошувати, оскільки знаходиться під підпискою.

Водночас, генпрокурор України Юрій Луценко запевнив, що коли закінчиться мораторій, всі прізвища будуть названі.

«Сподіваюся, що прокуратура надасть інформацію, і там подивимося, наскільки мої думки збігаються з висновками слідства» – заявив Бабченко.

«Про Пригожина я писав. Почалося все це з «Д-СОРМ», як я і писав у своєму пості, і писати про них почав ще рік, можливо, півтора тому. Писав про їхні акції, про їхні дії, про підпал, вони кинули «коктейль Молотова» в ФАН, у нову будівлю, потім в Ольгіно на Савушкіна, 55 намагалися підпалити, музей «Новоросії» спалили.

Таким чином потрапив у його поле зору. А коли написав пост про його приватне місце для тортур, яке знаходиться в готелі «Трезини», думаю, тоді увага переключилася на мене», – додає він.

Російський журналіст Аркадій Бабченко вважає, що він є лише однією з цілей, проти яких працюють російські спецслужби.

«По-перше, я просто один у низці. Я думаю, що Паша Шеремет був убитий, наприклад, за точно тією ж самою схемою. Я думаю, що основний мотив тут – розпил грошей. Я не уявляю, що в Україні жахливий фашизм, давайте з ним боротися шляхом дестабілізації ситуації, і таким чином витягати гроші з бюджету, який розпилюють. На мені розпиляли як мінімум $ 110 тис.», – сказав він.

Другою причиною замаху, як вважає Бабченко, може бути помста.

«Але і плюс, оскільки я думаю, що все це координує пригожинська контора, то тут, звичайно, і мотив особистої помсти, просто вони вдало так зійшлися в одній точці», – додав він.